tanitim@esenyurt.edu.tr 444 9 123

Öğrenci Görüşleri

Süleyman Arslan /Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı öğrencisiyim. Üniversite hayatım pandemi döneminde olmasına rağmen gerek Üniversite yönetimi olsun gerek Üniversitedeki hocalarımız olsun bizlere her daim destek verdiler ve sürekli arkamızda durdular. Özellikle Bilgisayar Programcılığı hocalarımızın sürekli bizleri desteklemesi geleceğimiz için bize fikirler vermesi planlar yapması sadece benim için değil bütün bilgisayar programcılığı bölümü öğrencileri için çok büyük bir nimet. Bana 2 yılda kazandırdığı sosyal alanda aktiflik bölümüm hakkında bilgiler ve kendimi geliştirebileceğim çok daha fazla şey öğretildiği için önce Esenyurt Üniversitesine daha sonra Bilgisayar Programcılığı hocalarıma teşekkür etmek istiyorum. Sizler de bu ailenin bir parçası olabilirsiniz…

Beyza Çıtır / Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi

Gelişen bir toplumda, önümüzdeki binlerce tercihten birini seçerken herkesin kendine ait belirlediği şartlar vardır. İstanbul Esenyurt Üniversitesi’ni seçerken bu tercihlerimde çok endişeliydim. Sosyal yapısından, bulunduğu ikametgâhtan dolayı Akademik kadrosu, Alanında profesyonel insanlarla gördüğümüz dersler ve sınıf mevcudumuzun az olmasından kaynaklı derslerde ve ders dışında onlarla kurabildiğimiz iletişim oldukça güzeldi.  Hocalarımız öğrenciler için ellerinden gelenin fazlasını yaparak desteklerini her zaman hissettirdiler. Akademik gelişim programları sayesinde disiplinlerden okuma gruplarıyla kendinizi geliştirme imkânı sağlamaktadır. Kütüphanesinde her alanda bulundurduğu eserler ve rahatlıkla çalışabileceğiniz ortamı sunuyorlar.

Mikail Emre Karakuş / Bilgisayar Programcılığı 1. Sınıf Öğrencisi

İstanbul Esenyurt Üniversitesi, sahip olduğu akademik başarısı ve sosyal imkânları ile öne çıkan bir eğitim kurumudur. Öğrenim gördüğüm Bilgisayar Programcılığı Bölümü'nde 30 kişiyi geçmeyen sınıflarda eğitim alma şansına sahibiz. Ayrıca kütüphanenin genişliği ve niteliği sunduğu imkânlar oldukça yüksek. Bunlara ek olarak üniversitemiz, misyonuna ve vizyonuna uygun sosyal etkinliklere yoğun bir destek vermektedir. Üniversitemizin bünyesinde bulunan kulüpler, gerçekleştirdikleri birçok etkinlikle öğrencilere sosyal sorumluluk alma bilincini eğlenceyle de harmanlayarak kazandırmayı başarabilmişlerdir. Kaliteli ve gerçek bir üniversite deneyimi için yeni gelecek arkadaşlarımıza İstanbul Esenyurt Üniversitesi Bilgisayar Programcılığını tavsiye etmekteyim.

Atilla Kocabacak / Bilgisayar Programcılığı 1. Sınıf Öğrencisi

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü öğrencisiyim. Üniversitemiz ve hocalarımız gerek sosyal gerekse akademik anlamda bizlere her daim destek ve ilgisini göstermektedir. Hocalarımız ve arkadaşlarımızla birlikte samimi bir ortam içerisinde öğrenim hayatımıza devam ediyoruz. Özellikle Bilgisayar Programcılığı Bölümünde, geleceğin Programcılarını yetiştirmek adına belirlemiş olduğu hedefler ve üstlenmiş olduğu misyon doğrultusunda, ciddi ve özenle hazırlanmış bir program ile bizlere yol gösteriyor Eğer sizin de hedefleriniz bizimle aynı yöndeyse Esenyurt Üniversitesi hedeflerinize ulaşmanızda yolunuza ışık tutarak geleceği daha parlak görmenizi sağlayacaktır.

Zülal Naşal /  Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi

İstanbul Esenyurt Üniversitesi, gelişen ve ilerleyen bir toplumda öğrenciye büyük açıda katkısı olan bir üniversitesidir. İstanbul Esenyurt Üniversitesi'ni tercih ederken bu şartları dikkate aldım ve çok da memnun kaldım. Özellikle Bilgisayar Programcılığı hocalarımdan bana ve öğrencilerine olan desteği ile tüm derslerimi yüksek puanlarla bitirdim. Okulun öğrencilerine olan her türlü avantaj ve olanaklarından faydalanabilirsiniz. Bu sene mezun oldum ve okulun avantajlarından yararlanarak iş avantajını da sağladım. Sonradan gelecek olan öğrencilere de İstanbul Esenyurt Üniversitesi'ni gönül rahatlığıyla tercih ederim.

Buse Arık/ Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı öğrencisiyim liseden başka bir bölüm ile mezun olmama rağmen okuduğum bölümü şuan da çok seviyorum tabi buna hocalarımın ve okuduğum üniversitede olan eğitim sisteminin de çok faydaları oldu. İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğrenciye büyük katkıda destek olmakta ve mezun olan öğrencilerine yeterince iş imkânı sunmaya çalışan öğrencileri üst düzeyde tutan bir üniversitedir. Kendimden emin değilken bölümüm hakkında birçok bilgi edindim. Bütün hocalarımın öğrencileri ile ayrı ayrı ilgisinide göz önünde bulundurursam iyi ki de İstanbul Esenyurt Üniversitesi ve Değerli hocalarım.

Kadir Can / Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi

İstanbul Esenyurt Üniversitesi akademik kadrosu ve öğretmenleri ile kısa sürede başarıyı sağlayan eğitim kurumudur. Okulumuzun bilgisayar laboratuvarları büyük ve her imkânı sağlamak için zenginleştirilmiştir. Okula ilk geldiğimde her türden öğrenci kulüpleri vardı ve bende katıldım. Birçok arkadaşım oldu, sosyalleşmek için çok ideal. Okulumuz konum olarak ulaşımın merkezinde olup her türlü imkânı sağlıyor ve merkezi konum gereği mağazalara alış veriş merkezleri hemen yanı başındadır. Üniversitemizin iç tasarımı her türlü imkânı sağlayabilecek şekilde tasarlanıp, büyük bir kütüphane ve birçok terasa imkân sunuyor. Kariyer odaklı ve sosyalleşmek için seni de İstanbul Esenyurt Üniversitesi'ne bekliyoruz!

Uygar Eren Kurt / Bilgisayar Programcılığı 1. Sınıf Öğrencisi

Okulumuz, alanında profesyonel akademik kadrosu ve öğrenci isteklerine duyarlı yönetimi ile iş hayatımızda daha başarılı bireyler olma yolunda emin adımlarla ilerlememiz için hem sosyal hem de akademik anlamda bizi fazlaca donanımlı bir şekilde yetiştiriyor. Bunların yanı sıra okulumuz, bizleri girişimci bireyler olma yolunda destekleyerek, analitik düşünce yeteneği gelişmiş genç girişimciler olarak mezun olup, iş hayatımızı bu yönde şekillendirebilmemize olanak sağlıyor. Ayrıca programlama derslerini aldığımız bilgisayar laboratuvarlarının yeterli imkânlara sahip olmasıyla birlikte sınıfları da geniştir. Kampüsü aratmayan, içinde kafeler, banklar, yeşillikler bulunan terasları ve balkonları öğrenciler için sosyalleşme alanıdır. Birden fazla kütüphaneye sahip olduğumuzu da söyleyebilirim! Sanat ve sosyal etkinliklere değer veren okulumuz, bünyesindeki kulüplerle öğrencilere her daim destek sağlamaktadır. Bu ayrıcalıkları bize sağladığı için okulumuza teşekkür ederek, iyi ki İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğrencisiyim diyorum.

Şeyma Ünal / Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi

Üniversitemiz ve bölümümüzün akademik kadrosunun gücü bizlere çok şey kattı. Uzaktan eğitim döneminde hiçbir aksama yaşamadan eğitimimize devam ettik, hocalarımızla birebir iletişim kurma imkânı bulduk her zaman ve uygulamalar yaparak bizi her zaman derste aktif tuttular. İyi ki Esenyurt Üniversitesi öğrencisiyim. Mesleki anlamda fazlasıyla donanım kazandık ve bizleri iş hayatına hazırlamak adına çok çaba sarf ettiler. Mesleğimize yönelik etkinlikler ve konferanslar oldu ve olmaya da devam edecektir. Bu bölümü Esenyurt Üniversitesi'nde okuduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. İş hayatına elimizde materyaller olarak adım atacağız ve bu da çok önemli. Bölüm kadrosuna teşekkür ediyorum ve tekrardan iyi ki diyorum.

Süleyman Osmanoğlu / Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı sizlere hızlı bilgiye ulaştırmayı ve gerçek yaşama hazırlamayı amaçlamaktadır. Üniversite konsepti içerisinde akademik bilgi ile mesleki eğitimi birlikte sunmak ve en kısa sürede en fazla verimi almak ana hedeflerindendir. İyi ki İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğrencisiyim diyorum.

Furkan Çelik / Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi

İstanbul Esenyurt Üniversitesini Tercih etmemin en önemli nedeni hem teorik hem de pratik anlamda verilen eğitim sayesinde geleceğimin daha parlak olmasını istediğimdendir. Okulumuz, alanında profesyonel akademik kadrosu ve öğrenci isteklerine duyarlı yönetimi ile iş hayatımızda daha başarılı bireyler olma yolunda emin adımlarla ilerlememiz için hem sosyal hem de akademik anlamda bizi fazlaca donanımlı bir şekilde yetiştiriyor. Bunların yanı sıra okulumuz, bizleri girişimci bireyler olma yolunda destekleyerek, analitik düşünce yeteneği gelişmiş genç girişimciler olarak mezun olup, iş hayatımızı bu yönde şekillendirebilmemize olanak sağlıyor. Bu ayrıcalıkları bize sağladığı için okulumuza teşekkür ederek, iyi ki İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğrencisiyim diyorum.