tanitim@esenyurt.edu.tr 444 9 123

Öğrenci Görüşleri

Sağlık çalışanı olarak stresli bir işe sahip olduğumdan gerek yeni bir ortam edinmek ve farklı bir meslek sahibi olmak, gerekse yeni şeyler öğrenmek adına İstanbul Esenyurt Üniversitesi aşçılık bölümünü ikinci üniversitemi olarak tercih ettim. Ders işleyişleri, hocalarımızın bilgi birikimlerini öğrencilere birebir aktarması, herhangi bir sorunda rahatlıkla ulaşılabilirlik açısından tek kelimeyle mükemmel bir bölüm. Şunu da eklemek istiyorum ki bölümü sevdiren en önemli şey öğretmenlerimiz oldu. Öğrencilere bir arkadaş gibi davranarak hem dersi sevdiriyorlar hem de öğretiyorlar. Birbirinden kıymetli şahane hocalar.

Gülendam TAŞ

 

Bölümümün bütün öğretim görevlileri kendi alanlarında üst düzey bilgi sahibi kişilerdi. Bu bilgilerini paylaşmaları bizlere çok şey kattı. Eğlenceli ve her zaman güler yüzlü yaklaşımlarla bizleri iş hayatına en iyi şekilde hazırladılar. Burada sadece dersle ilgili değil iş hayatında karşılaşabileceğimiz zorlukları da bize en iyi şekilde gösterip yol gösterdiler. Bütün bölüm hocalarıma teşekkür ederim.

Ömer Can ANGIN

 

Öğretmenlerimden bilgi, beceri ve tecrübe konusunda son derece iyi bir eğitim aldığımız için çok mutluyum. Birinci sınıf öğrencisi olmama rağmen hocalarımın ve Meslek Yüksekokulu yetkililerinin her konuda yardımcı olmalarından çok etkilendim. Üniversitenin merkezi bir konumda bulunduğu için ulaşılabilirlik açısından şanslıyız. Ayrıca gerek mutfak ekipman ve araç-gereçleri konusunda olsun, gerekse ulusal yarışmalara katılım  konusunda olsun her türlü  desteği veren bir üniversite.

Emre PARLAK

 

İstanbul Esenyurt Üniversitesinde verilen derslerin içerikleri oldukça kapsamlı ve açıklayıcı, eğitim ve dersler uygulamaya yönelik ve öğretici. Öğretim görevlileri bilgi ve tecrübe bakımından donanımlılar. Okulun genel kampüsüne ulaşım oldukça kolay. Kariyerinize İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde sizin kadar önem verilir ve özen gösterilir. Genel olarak eğitim almaktan oldukça zevk aldığım bir üniversite, dersler eğlenceli ve her zaman bilgi dolu geçer. Kariyerimin önemli adımlarında unutamayacağım aşamalarında İstanbul Esenyurt Üniversitesi oldukça yardımcı oldu.

Mustafa ZENGİNAL

 

Okulumuzdaki hocalarımın sayesinde okula ve dersler adaptasyon sorunu yaşamadım. Öğrencileri kişisel yönden eğiten ve geliştiren bir kurum diyebilirim. Ulaşım sıkıntısı da çekmiyorum. Derslerimizin verimli ve eğlenceli geçtiğini hocalarımın ve arkadaşlarımın her konuda bana destek olduğunu söyleyebilirim.

Elanur ÖZER

 

Öncelikle okulumuzun ulaşım sıkıntısı olmadığı için mutluyum. Bizlere sağlam bir eğitim sistemi ile birçok olanak sağladığından dolayı akademik olarak çok güçlü bir okul olduğunu düşünüyorum. Birinci seneyi bitirmeme rağmen gerek arkadaşlarım gerek hocalarım olsun her konuda destek oldular. Bölümümüzde mutfak ekipmanları ve malzemeler yeterli şekilde temin ediliyor. Hocalarımın bilgi ve tecrübelerinden faydalandığımı ve etkilendiğimi söyleyebilirim.

Enes İPEK

 

Okulumuzun konumu merkezi ve ulaşımı kolay. Hocalarım anlayışlı, bilgili ve deneyimliler. Derslerde bize iş hayatının zorluklarını anlatıp nasıl mücadele etmemiz gerektiğini kendi deneyimlerini ve bilgi birikimlerini bize aktararak hem teorik hem de uygulamalı olarak öğretiyorlar. Bölümümüz gereği sürekli beraber olduğumuz için öğretmen-öğrenci ilişkisinden çok aile gibiyiz. Bir sorunumuz olduğunda her zaman çözüm bulmaya çabalarlar. Ellerindeki bütün imkanları kullanarak en iyi şekilde eğitim almamızı sağlarlar ve her konuda bizi desteklerler. Okulumuzda öğrencilerin keyifli vakit geçirmesi için kafe, teras ve oyun alanları var. Büyük bir kütüphanemiz, internet desteği, bilgisayar odası ve ders çalışmak için alanları mevcut.

Ayşenur YAVUZ

 

Esenyurt Üniversitesi denilince insanların aklında kulaktan dolma bilgilerle çoğu zaman bir ön yargı oluşuyor. Ama insanların birbirine nasıl bağlandığını, ne kadar mutlu olduklarını, en güzel arkadaşlıkların burada kurulduğunu, hocalarımızla aramızda nasıl güzel bir ilişki olduğunu bilmiyorlar. Ben hayatım en güzel iki yılını Esenyurt Üniversitesinde geçirdim. Bana bu güzel anıları kazandırdığı ve geleceğimi ileriye taşıdığı için önce hocalarıma sonra da Esenyurt Üniversitesine teşekkür ederim.

Oğuzcan KARA